Зустрічати дорогих гостей в старому халаті вважалося поганим тоном в Стародавньому Китаї. Втім, ні про що хороше це не говорить і сьогодні. Але що робити, якщо повсякденний наряд швидко зношується? Вихід один: купувати якісні речі та правильно за ними доглядати. Тому що навіть найдорожча ексклюзивна модель може втратити форму і колір, якщо упустити з виду рекомендації виробника з приводу прання, прасування, сушки та зберігання.

Як доглядати за халатами для чоловіків і жінок, щоб вони служили стільки, скільки їм належить? В Інтернет-магазині знають секрети щирої любові до одягу для дому, а також підготували добірку лайфхаків, як продовжити життя улюбленому виробу.

Види домашнього одягу за призначенням

Туфлі на вихід, лофери для роботи, кросівки для пробіжки. Сорочка для гостей, бриджі на риболовлю, сандалі на прогулянку. Ділити одяг за призначенням люди навчилися дуже давно. Не виняток і наряди для дому. Є нічнушки для наречених, для зимових вечорів, для будь-якої погоди та для настрою. Чоловічі та жіночі халати також можна умовно розділити на три групи:

  1. Для лазні – халати махрові, вафельні та велюрові з капюшонами, на довгий рукав і на запах. Такі вироби призначені для зігрівання та якісного вбирання вологи.
  2. Для спокуси – мереживні, напівпрозорі жіночі халати, які використовують для романтичних вечорів або під конкретний настрій дами.
  3. На кожен день – як правило, трикотажні, бавовняні моделі на блискавку або на запах, які не сковують рухів і дарують відчуття комфорту. Їх носять щодня для виконання домашніх обов'язків і просто після сну – щоб піти на кухню випити ранкову склянку соку.

Окремо виділяємо дитячі халати – натуральні фасони вільного крою, створені для затишку і зручності хлопчиків та дівчаток. У цій класифікації також є махрові та бавовняні практичні халати.

Особливості прання одягу для дому з різних тканин

При покупці такого домашнього одягу ми звертаємо увагу на ніжність, затишність тканини, на колір і фасон. На жаль, не всі беруть до уваги інформацію на етикетці, де вказані вимоги до прання та догляду за виробом. В результаті виходить, що плюшевий м'який халат після пральної машини став жорсткішим, а яскравий велюровий екземпляр – зблід і втратив відтінок.

Якщо не любите читати етикеток, варто запам'ятати універсальні рекомендації для прання, віджимання і сушки основних тканин:

  • Жіночий або чоловічий халат з мікрофібри не можна занурювати в гарячу воду. Максимальна температура прання – 60 градусів. Також не варто сушити виріб в барабані пральної машини або на радіаторі. Мікрофібра відмінно віддає вологу без додаткового впливу. Не слід використовувати кондиціонери для прання.
  • Одяг з модалу, сатину, мусліну, віскози, шовку Армані, атласу слід прати дуже дбайливо – при температурі не вище 35 градусів. Якщо забруднення сильні, можна замочити в холодній воді з м'яким миючим засобом на пів години. Не можна використовувати лужних миючих засобів. Віджимати не рекомендується. Сушити халат з ніжної віскози, атласний легкий халат, з делікатного шовку слід далеко від обігрівальних приладів та сонячних променів. Прасувати такі тканини дозволено на низьких температурах з виворітного боку.
  • Плюшеві затишні халати теж потрібно прати на делікатному режимі, який не перевищує 40 градусів. Ніяких віджимань і машинної сушки. Сушити вироби краще в горизонтальному положенні, щоб одяг не розтягувався під власною вагою. Прасувати не обов'язково – речі практично не мнуться. Але якщо хочеться – можна скористатися вертикальним відпарювачем.
  • Велюрові пухнасті халати теж вимагають делікатного прання. Але крім цього вони потребують дбайливого сушіння та віджиманні. Краще взагалі їх не віджимати, а дозволити воді стекти. Це збереже гарний велюровий малюнок без заломів. Ще одне табу – замочування. З велюром такі експерименти зайві.
  • Жіночий або чоловічий вафельний халат не вимагає особливого догляду. Його можна легко прати в машинці при температурі 40-60 градусів, при необхідності вибілювати, прасувати та сушити будь-яким зручним способом. Краще, звичайно, уникати сушки на радіаторі (це стосується всіх без винятку тканин). Але для вафельного матеріалу навіть ця заборона не є категоричною.
  • Махровий домашній одяг теж можна прати в машинці. Але робити це варто окремо від речей з декором, намистинами, щоб не пошкодити петлі матеріалу. Також не потрібно сильно віджимати виріб і зовсім не рекомендується прасувати. Махра втрачає свою м'якість і ніжність під впливом високих температур.

У будь-якому випадку наполегливо рекомендуємо звертати увагу на вказівки на етикетці до виробу. Різні тканини можуть відрізнятися складом, а тому вимоги до догляду можуть теж бути іншими.

Колір має значення

Ще одне важливе питання – збереження кольору. Якщо вам до смаку трикотажні яскраві халати або бавовняні, незалежно від типу тканини, їх краще прати при більш низьких температурах. Також насичені відтінки краще зберігаються, якщо одяг не сушити під прямими сонячними променями.

На окрему увагу заслуговують дитячі халати з мікрофібри на дівчинку або на хлопчика. Як правило, дитячі моделі теж кольорові. А мікрофібра має властивість швидко притягувати до себе інші фарби. Краще прати пропозиції з цієї тканини окремо від інших кольорових моделей. Щоб вони не обмінялися своїми барвами і не зіпсували один одного.

Загалом при пранні одягу завжди краще дотримуватися золотого правила сортування речей за кольорами. Тоді ризики вийняти з пральної машини не той вироби, який ви туди поклали, будуть мінімізовані.

Як продовжити життя улюбленого халата?

Нарешті, поділимося практичними порадами, як вберегти жіночий улюблений тонкий халат від зношування, а чоловічий теплий халат великого розміру від розтягування. А також як позбутися від ненависних плям поту, неприємного запаху і взагалі продовжити термін експлуатації якісного виробу. Запам'ятовуйте і користуйтеся на здоров'я:

  • під час прання завжди застібайте блискавки та розстібайте гудзики. У першому випадку ви збережете тканину від пошкоджень металевими зубцями, у другому – захистите петлі для гудзиків від розтягування;
  • для видалення жовтих плям поту досить замочити чоловічий чи жіночий халат з бавовни в оцтовій воді. Просто налийте 1 столову ложку оцту на склянку води та обробіть плями, або приготуйте більше розчину і занурте увесь виріб;
  • щоб позбутися від різкого неприємного запаху поту можна замочити, а опісля випрати одяг у воді з дитячим шампунем з додаванням спирту;
  • якщо забруднили улюблений халатик помадою чи тінями, спробуйте обробити пляму крохмалем, а після відправте в прання;
  • пролили на новий спокусливий пеньюар червоне вино? Не поспішайте запирати. Краще посипте його содою, щоб волога вбралася. А потім виперіть вручну з використанням нашатирного спирту або розчину з води і перекису водню в пропорції 9:1.

У будь-якому випадку довговічність і красу вам можуть обіцяти тільки якісні пропозиції. Саме такі моделі ви знайдете в асортименті нашого Інтернет-магазину Едем-Текстиль. Замовляйте спокусливі жіночі моделі, халати для лазні та сауни, дитячі фасони і теплі махрові чоловічі варіанти за комфортною ціною онлайн, і ми відправимо покупку в будь-який куточок України. Або приходьте в гості в наш офлайн магазин в Полтаві. Будемо раді знайомству.

 

Вибрати халат