Першовідкривачами скатертин називають древніх римлян. Їх текстиль був з елементами вишивки. А ось білі моделі отримали популярність на Русі. Стіл накривали білою дорогою тканиною як данину поваги Богу і в знак подяки за їжу, яку він послав на землю. Також такий колір текстилю був проявом поваги до гостей. Цим пояснюється традиція декорувати сучасні урочисті застілля білосніжними скатертинами з мереживом або в жаккардовом дизайні.

На нашому сайті Едем-Текстиль ви знайдете широкий вибір святкових, сліпуче-білих моделей столового текстилю. Мінімалізм або мереживна розкіш, візерунки на тканині або однотонна гладь – підібрати зручний варіант буде легко. Ми пропонуємо високоякісні колекції від провідних брендів за доступною ціною.

5 причин купити білу скатертину

Багато відмовляють собі в задоволенні купити і активно використовувати скатертину з білого матеріалу. Кажуть, це непрактично, тому що тканина швидко забруднюється і після частих праннів втрачає білизну. Насправді в догляді за білосніжним текстилем є чимало плюсів. Хоча б той факт, що вивести пляму з такої скатертини легше, ніж з кольорової. Правда ж?

До інших переваг покупки світлого виробу відносимо:

  1. Святковий дизайн. Біла скатертина виглядає на столі ошатно, надає інтер'єру атмосферності.
  2. Універсальність. Такі моделі підходять для будь-яких кімнат або кухонь, незалежно від стилю навколо. А тому їх завжди можна вибрати в подарунок.
  3. На білосніжному текстилі будь-які страви виглядають апетитно і яскраво. До того ж це найкраще тло для кольорового посуду, якщо вам саме такий за смаком.
  4. Простота в догляді. Зберегти скатертину білою набагато легше, ніж утримати на тканині насичений чорний колір або позбутися від плям на червоному виробі. Існує чимало способів видалити бруд з білосніжною поверхні без шкоди для загального дизайну. Чи знаєте ви такі лайфхаки для кольорової білизни без втрати кольору?
  5. Білу скатертину легко прикрасити кольоровою, тематичною доріжкою або серветками в тему свята. І це буде виглядати ефектно.

Ми впевнені, що у вас є ще чимало аргументів на користь покупки ошатного столового текстилю в сніжному відтінку. Головне – підібрати дійсно якісний виріб, якому під силу витримати всі випробування святами, посиденьками з друзями, дитячими днями народження і так далі. У нашому магазині ви знайдете саме такі пропозиції від відомих брендів з Туреччини.

Особливості прання білої скатертини з різних тканин

Підготовка, замочування, відтирання, режим, віджимання – процесів, які часто проходять наші речі під час прання, дуже багато. Але не кожна тканина може витримати їх усі. Саме тому при покупці будь-якої білизни, в тому числі й текстилю для кухні, вітальні, важливо звертати увагу на склад матеріалу і рекомендації виробника щодо догляду.

  • Білі красиві скатертини шиють з різних тканин, тому і підхід до їх прання та прасування повинен бути різним. Від цього буде залежати тривалість експлуатації.
  • Моделі з синтетики самі невибагливі. Їх можна прати при температурі вище 40 градусів (кольорові тільки до 40), віджимати. Найчастіше такий матеріал не вимагає старанного прасування. Матеріал дозволяє легко виводити навіть непрості плями і користуватися виробом не один рік.
  • Не менш комфортні в повсякденній експлуатації бавовняні тканини. Вони добре відпираються в пральній машинці. Вибирати можна температурний режим до 60 градусів. Їх можна віджимати, прасувати. Немає особливих вимог до засобів по догляду.
  • Акрилові скатертини і вироби з тефлоновим покриттям вимагають дбайливого прання, незалежно від кольору тканини. Їх не рекомендується віджимати. Не можна використовувати відбілювачі з хлором. Тефлонові варіанти заборонено прасувати.
  • Для догляду за лляним текстилем в білому відтінку можна використовувати кисневі відбілювачі, але не варто брати варіанти з хлором. Також такі тканини «люблять» додаткове полоскання.
  • Найбільш «примхливі» – шовкові моделі. Це дуже чутливий матеріал, якому протипоказані засоби для виведення плям і відбілювачі. Прати можна тільки з рідкими засобами. Прасувати на низьких температурах.

Також завжди звертайте увагу на наявність мережив і їх міцність. Щоб після «активного» прання при високих температурах і агресивного віджиму вони не посипалися та не втратили своєї дизайнерської привабливості.

Як позбавиться від плям: корисні поради

Кажуть, один з найстрашніших снів господині – скатертина, яка відпирається. Особливо якщо вона улюблена. Якщо мова йде про різнокольорові моделі, можна намагатися щось нашити, домалювати або віднести в майстерню для ремонту. У випадку з білим текстилем є й інші шанси врятувати ситуацію – вивести плями за допомогою нескладних лайфхаків.

  1. Незалежно від типу забруднення, його слід видалити якомога швидше. Не можна терти – цим зробите тільки гірше. Рідкі плями краще промокнути сухою білою серветкою або шматком хліба. Густі забруднення рекомендується акуратно зчистити металевим предметом (ножем, наприклад). Після цього прати скатертину слід відразу ж, як буде можливість. Не потрібно чекати цілодобово, щоб забруднення поглинулося волокнами.
  2. Після прання плями залишилися на поліестеровому виробі? Можна або спробувати позбутися від них вручну за допомогою засобу для виведення плям, або просто залити засіб в машинку і спробувати попрати ще раз.
  3. У боротьбі з винними плямами допоможе сіль з водою. Змішайте їх так, щоб вийшла кашка і нанесіть на забруднення до повного висихання суміші. Після цього спробуйте випрати ще раз з відповідним порошком.
  4. Не можна прати плями від крові, молока, яєць гарячою водою. В ідеалі будь-які забруднення спочатку слід намагатися вивести «холодним» методом. Високі температури негативно позначаються на «білкових» плямах, вганяючи з глибоко в волокна. Тоді як для маслянистих текстур великі градуси якраз незамінні. Майонез або масло в холодній воді не відпереш.

Не слід запирати свіжі плями кусковим милом. Тільки рідкий варіант або засіб для миття посуду.
Нарешті, завжди пам'ятайте про те, що плями трапляються з усіма скатертинами у всіх господинь та господарів. А тому перед пранням перевіряйте тканину на їх наявність, щоб не проробляти роботу двічі. Не відправляйте текстиль сушитися, поки не переконаєтеся, що забруднення зникли. При високих температурах сушки і прасування ситуацію з плямками можна сильно погіршити.

Якщо скатертина пожовкла

Якщо ж вас хвилюють не проблеми з пранням, а старіння улюбленого виробу, тут також можна застосувати перевірені поколіннями методи. Щоб скатертина на стіл знову стала білою, спробуйте наступне:

  • Покладіть текстиль на ніч в розчин теплої води і кисневого відбілювача (якщо це не заборонено виробником вироби). Потім виперіть звичним способом.
  • Додайте при пранні трохи синьки – вона освіжить колір.
  • На 2 літри води додайте чайну ложку 3% розчину перекису водню. І опустіть туди тканину на 15 хвилин. Опісля відправте її в пральну машину.
  • Додайте при пранні до порошку соду. Далі все виконуйте в звичному режимі.
  • Приготуйте 5 літрів води з півсклянки соди і 2 столовими ложками нашатирю. Помістіть вже не дуже білі речі і залиште на кілька годин. Дотримуйтеся пропорцій і не чіпайте матеріал протягом 2-4 годин. Потім слід прополоскати і відправити в прання.
  • Потрібно позбутися слідів дня народження, на якому задували свічки і забруднили скатертину воском? Краплі парафіну чи воску можна прибрати за допомогою праски або навпаки – при заморожуванні. Гарячий спосіб вимагає використання паперових серветок, які потрібно покласти під пляму і над ним. Зверху все покрити носовою хусткою і прасувати до повного вбирання воску в серветки. Холодний метод – це прикладання льоду в пакеті або заморожування тканини цілком.
  • Хвилюють кольорові «малюнки» від вина, соку або навіть фломастерів? Проста порада – змішати лимонний сік і сіль. Нанесіть на поверхню, злегка потріть і виперіть звичайним способом.

Напевно, у вас є свої секрети, як зберегти білизну білосніжної скатертини. Ви можете поділитися ними з нами і розповісти свою історію про те, чому біла скатертина – це класний вибір, незалежно від того був він недорогим чи за великі гроші. Ми ж завжди будемо раді запропонувати вам стильні варіанти столового текстилю за комфортною вартістю. У будь-яких відтінках.

 

Вибрати скатертину 

 

Джерело статті - https://www.facebook.com/edem.textile.com.ua/